ŚWIATŁOWÓD W TWOIM DOMU


Budujemy społeczeństwo cyfrowe


O NAS


Fiberhost jest liderem w budowie i zarządzaniu nowoczesną, otwartą infrastrukturą światłowodową typu FTTH (ang. Fiber-To-The-Home, światłowód do domu) w Polsce.


Spółka świadczy usługi hurtowe dla lokalnych i ogólnopolskich dostawców telekomunikacyjnych. Dzięki temu mieszkańcy znajdujący się w zasięgu otwartej sieci światłowodowej Fiberhost, mogą korzystać z szerokiej oferty usług internetowych oraz telewizyjnych, a operatorzy mają dostęp do bogatej oferty usług hurtowych. Do końca 2022 roku otwarte sieci światłowodowe Fiberhost obejmą swoim zasięgiem ponad 1,3 mln gospodarstw domowych w 8 województwach w kraju.

Co oznacza otwarta sieć?


Model otwartej sieci światłowodowej zakłada jej udostępnianie różnym dostawcom usług telekomunikacyjnych. Dzięki temu, za sprawą jednego przyłącza wykonanego w domu lub mieszkaniu, możliwe jest korzystanie z oferty różnych dostawców usług. Do tej pory podpisaliśmy umowy m.in. z Orange Polska, T-Mobile, UPC, INEA, RFC.

Dlaczego Fiberhost udostępnia sieć różnym dostawcom?


Wierzymy, że współdzielenie infrastruktury światłowodowej przyczynia się do popularyzacji technologii FTTH (ang. Fiber-To-The-Home, światłowód do domu) w Polsce oraz zapewnia klientom możliwość swobodnego wyboru spośród szerokiej oferty usług cyfrowych takich jak Internet, czy telewizja cyfrowa.
Robimy to też, bo jesteśmy przekonani, że jest to jeden z najlepszych sposobów wykorzystania zasobów naszej planety. W końcu nikt nie buduje dwóch autostrad obok siebie.

Sprawdź zasięg sieci Fiberhost


Wystarczy, że wpiszesz interesujący Cię adres, a my zweryfikujemy, czy znajduje się on w zasięgu sieci światłowodowej lub został ujęty w planach inwestycyjnych.

Jeśli światłowód nie jest obecnie dostępny, pozostaw swój adres mailowy wówczas poinformujemy Ciebie, gdy sytuacja się zmieni.

OBSZARY DZIAŁANIA


Marka Fiberhost działa na sieciach wybudowanych w ramach inwestycji własnych INEA S.A. oraz programów współfinansowanych ze środków unijnych. Nieustannie pracujemy nad zwiększeniem zasięgu naszego działania.


Program Operacyjny
Polska Cyfrowa


Program Operacyjny Polska Cyfrowa (POPC) to pierwszy unijny program, który kompleksowo zajmuje się funduszami europejskimi dla rozwoju cyfryzacji i technologii informacyjno-komunikacyjnych w Polsce. Dzięki tym inwestycjom skorzystają przede wszystkim mieszkańcy terenów, które ze względów geograficznych stanowiły wyzwanie inwestycyjne i dlatego wcześniej nie było tam możliwości korzystania z usług światłowodowych.


Projekt 2.8


Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach działania 2.8. Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wybudowana infrastruktura umożliwia dostęp mieszkańcom powiatów: konińskiego, pleszewskiego i tureckiego (łącznie w 88 miejscowościach) do szybkiego, szerokopasmowego Internetu, telewizji internetowej oraz nowoczesnych usług telekomunikacyjnych.

DLA MIESZKAŃCÓW


Obecnie bardziej niż kiedykolwiek Internet jest częścią naszego życia. Wpływa on nie tylko na komunikację i rozrywkę, ale też wspiera edukację, umożliwia pracę zdalną czy opiekę medyczną.


Dostęp do technologii światłowodowej wpływa nie tylko na życie mieszkańców, ale też atrakcyjność inwestycyjną oraz funkcjonowanie całego regionu.

Korzyści dla mieszkańców:

  • Możliwość korzystania z najszybszego Internetu w Polsce
  • Szeroki wybór dostawców Internetu i innych usług cyfrowych
  • Dostęp do sieci wybudowanej w najnowocześniejszej technologii światłowód do domu
  • Bezpieczeństwo i niezawodność transmisji danych, niezależnie od warunków atmosferycznych

Korzyści dla regionu:

  • Powszechny dostęp do szybkiego Internetu
  • Wyeliminowanie terytorialnych różnić technologicznych
  • Rozwój ośrodków edukacyjnych i kulturalnych
  • Wzrost atrakcyjności gospodarczej regionu
  • Nowe miejsca pracy

DLA OPERATORÓW


Dokumenty dotyczące oferty Operatora Infrastuktury wybudowanej zarówno w ramach projektów Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), jak i ze środków własnych.

KONTAKT


Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój adres znajduje się w zasięgu otwartej sieci światłowodowej, zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki getfibre.pl

DANE FIRMY

kontakt@fiberhost.com
Wysogotowo
ul. Wierzbowa 84
62-081 Przeźmierowo

KONTAKT DLA MEDIÓW

pr@fiberhost.com